Vida Rastauskaitė-Korn

Vida Korn gimė Aukštaitijos kaime, netoli Siesikų. Ankstyvoji vaikystė prabėgo nerūpestingai, belankstant plačiomis pievomis. Kai sukako šešeri metai, su tėvais persikėlė gyventi į Kauną. Miesto gyvenimas būsimai fotografei neatrodė labai poetiškas, todėl visą laiką patiko stebėti gamtą, tai ilgainiui pasireiškė ir kūrybinėje veikloje.

Vilniaus universitete Vida studijavo rusų kalbą ir literatūrą, vėliau, atsiradus galimybei, išvyko gyventi į Vokietiją, kur mokėsi vokiečių kalbos. Paskui grįžo į Kauną ir įsidarbino Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Vokiškų ir šveicariškų leidinių skaitykloje.

Nuo pat jaunystės fotografija aistringai besidominti Vida jau daugybę metų iš rankų nepaleidžia savo fotoaparato, nuolat fiksuoja akimirkas iš asmeninio gyvenimo ir kelionių. Turėdama gerą meninę intuiciją ir kūrybingą žvilgsnį, sukūrė ne vieną dėmesio vertą fotogafiją. Savo draugų menininkų padrąsinta, ryžosi savo darbus pristatyti viešosiose ekspozicijų erdvėse. Pirmoji paroda – „Čepkelių spalvos“ – perteikė autorės nuo vaikystės puoselėjamą meilę gamtai. „Čepkelių gamta sužavėjo savo paprastumu ir spalvų stabilumu. Gamta – tai didžiausias menininkas, o aš tik pabandžiau užfiksuoti tai, kas praeina. Juk praeina viskas – lieka tik begalinis praeities ilgesys!“, – pasakoja Vida.

Naujausia Vidos Korn fotografijų paroda – „Magiškieji fontanai“ visai netikėtai sukurta atostogų metu klajojant Barselonos gatvėmis, žavintis unikalia šio Europos didmiesčio architektūra, meno kūriniais, gamta. Eksponuojamų fotografijų centre – naktinę Barseloną ryškiomis spalvomis nudažantis „Montjuïc“ magiškojo fontano reginys. „Barselona vakare tampa magiška, užburia savo nuostabiais saulėlydžiais ir šviesomis. Vienas iš tokių akcentų yra Barselonos magiškieji fontanai – energingi geizeriai su spalvų purslais. Puikus muzikos ir inžinerijos derinys, kerintys vandens šokiai ir neabejotinai – vienas iš vizito į Barseloną tikslų,“ – savo įspūdžiais dalinasi menininkė Vida Rastauskaitė- Korn.