Rymantas Penkauskas

Fotomenininkas Rymantas Penkauskas gimė 1953 m. 1977 m. baigė studijas Kauno technologijos universitete. Nuo 1993 m. yra laisvai samdomas fotografas. Jam yra suteiktas Meno kūrėjo statusas. Pagrindinės veiklos kryptys – meninė ir reklaminė fotografiją.

Menininko fotografijos yra spausdinamos įvairiuose leidiniuose. Fotografas Rymantas Penkauskas bendradarbiauja su leidyklomis ir institucijomis „Šviesa“, „Tyto Alba“, „Alma Littera“, „Baltos lankos“ ir kt. Menininko darbų yra įsigiję privatūs asmenys, taip pat įvairios kultūros ir meno institucijos Lietuvoje ir užsienyje. Rymantas Penkauskas yra pelnęs nemažai tarptautinių apdovanojimų: 1989 m. pirmoji vieta natiurmorto kategorijoje Sovietų Sąjungos Krasnogorsko konkurse; 2009 m. žiuri prizas UNESCO globojamoje tarptautinėje parodoje „Humanity Photo Awards 2009“ Kinijoje už Lietuvių liaudies tautinio kostiumo fotografijų koncepcijos sukūrimą ir atlikimą; 2010 m. sidabro medalis UNESCO globojamos tarptautinės bienalės „TashkentAle 2010“‘ už Lietuvių liaudies tautinio kostiumo fotografijų koncepcijos sukūrimą ir atlikimą; 2011 m. dokumentinis apdovanojimas už fotonuotraukų seriją „Kryžių kalnas“ UNESCO globojamoje tarptautinėje parodoje „Humanity Photo Awards 2011“ Kinijoje.

Menininkas yra dalyvavęs 13-oje grupinių parodų ir surengęs 4 autorines parodas žymiose Lietuvos ir užsienio galerijose.