Romualdas Kairys

Fotomenininkas Romualdas Kairys nuo pat vaikystės svajojo būti dailininku. Fotografuoti autorius pradėjo nuo 12 metų su juostiniu fotoaparatu „Zenit“. Fotomenininkas priklauso Kauno foto klubui. Aktyviai dalyvauja klubo meniniame gyvenime, klubo organizuojamose bendrose parodose. Fotografuoja įvairiomis temomis, tačiau šiuo metu daugiausiai dėmesio skiria natiurmortų temai.
Galerijos svetainėje fotomenininkas pristato nuotraukų seriją „Natiurmortai“. Šią seriją sudaro apie 20 nuotraukų, kiekviena iš jų pasakoja vis kitą istoriją rudeniškų natiurmortų tematika.
Kiekvienos fotografijos meninę kompoziciją sudaro skirtingas elementas, dažnai primenantis rudens sezono laiką: rudeninių spalvų moliūgai, senovinių fotoaparatų objektyvai retro stiliaus fone, pasendintos nuotraukos tarp rudeninių lapų ir nuotraukų albumai. Įdomu tai, kad pristatoma natiurmortų serija turi ryšį ne tik su fotografija, bet ir aliuzijas į žalsvo kolorito tapybinius potėpius. Kiekvienos meninės fotografijos pasakojimo istorija skirtinga, iš skirtingų detalių ir rudenį simbolizuojančių akcentų, nuotraukų kompozicija užpildyta ir estetiškai stipri.
Autorius, pristatydamas šią išskirtinių fotografijų seriją, leidžia žiūrovui pažvelgti į kitokį natiurmortų pasaulį, praturtintą įvairiomis detalėmis ir spalviniais akcentais. Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.
Menininko kūrybą pristatome bendradarbiaudami kartu su Kauno Fotoklubu.