Robertas Misiukonis

Robertas Misiukonis
Robertas Misiukonis

Robertas Misiukonis – Kauno miesto fotomenininkas. Nuo 1981 metų yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 1984 metais baigė KPI elektrotechnikos fakultetą. 1976 metais įkūrė KPI- FOTO klubą. Iki 1984 metų buvo valdybos pirmininkas, o nuo 1986 metų klubo meno vadovu. Nuo 1991 iki 2014 metų KTU-FOTO studijos vadovu. Nuo 2014 metų dirba fotografijos mokytoju, Kauno taikomosios dailės mokykloje ir yra kūrybinių dirbtuvių „Už rėmų“ projekto kuratorius. Projekto įgyvendinimo metu fotomenininkas veda kūrybines dirbtuves ir susitikimuose dalyvauja žinomi fotografai.

Fotomenininko Roberto Misiukonio kūryba turi nemažai sąsajų su režisūrine, pastatymine fotografija, menininkas, taip pat kuria naudodamas analoginės fotografijos metodą. Fotografijos serijoje „Jai arba gyvenimo verpetas“ Robertas Misiukonis pristato fotografijas, kurios kurtos naudojant cianotipijos techniką. Tai itin reta fotografijos technika, kai fotografijos atspaustos rankomis, įgauna mėlyną atspalvį.
Kiekvienoje fotografijoje fotomenininkas vaizduoja vis kitą fragmentą, dažnai vaizduojamas moters ar vyro portretas, o kai kuriose fotografijose tiesiog suabstraktinti vaizdai susidedantys iš skirtingų detalių. Fotografijose labai svarbios žmogaus kūno detalės: išraiškingos veido linijos, grakščios kūno formos. Ši fotomenininko Roberto Misiukonio fotografijų serija – tai tarsi dviejų žmonių dienoraštis susidedantis iš kasdieninių fragmentų.

Fotografijų seriją “Gyvenimo verpetuose” fotomenininkas Robertas Misiukonis kūrė kartu su projekto autore Gintare Žaltauskaite. Fotografijos paroda jau buvo pristatyta Kaune (KTU), Šiauliuose, Tauragėje, Klaipėdoje, Birštone, Kėdainiuose, projektas „Jai arba gyvenimo verpetas“ Panevėžyje jau buvo įgyvendintas kitu pavadinimu ir be bendraautorės.
Apie fotomenininko kūrybą rašoma spaudoje yra išleista nemažai katalogų susijusių su jo veikla.