Kristina Valasevičienė

KRISTINA-CH-MIX-H300 copyKristina Valasevičienė fotografuoja jau 10 metų. Ji yra prisidėjusi prie Kauno fotoklubo įkūrimo, šiuo metu yra klubo pirmininkė. Nuo 2010 m. pradėjo dalyvauti bendrose Kauno fotoklubų ir KTU – FOTO studijos narių parodose menininkė pradėjo 2010 metais. 2012 m. Kauno technologijos universitete surengta pirmoji autorinė paroda „Kauno fortai. Vizijos“. Vėliau paroda pristatyta Kauno menininkų namuose, Klaipėdos viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. ir M. Šlapelių muziejuje Vilniuje, kaimo turizmo sodyboje „Šaltupis“, o pora ciklo fotografijų 2014 metais buvo eksponuota tarptautinėje fotografijų parodoje Izraelyje „Pasaulis moters akimis“. 2014 metais gruodžio mėnesį Kristina Valasevičienė tapo Lietuvos fotomenininkų sąjungos konkurso „Debiutas“ finaliste, tarp nugalėtojų kelios nuotraukos iš ciklo „Šviesoraščiai“ buvo eksponuotos bendroje parodoje Vilniuje, fotografijos galerijoje „Prospektas“, ir įtrauktos į parodos katalogą.

2016 m. vasario- kovo mėn. buvo surengta personalinė paroda iš serijos „Šviesoraš-čiai“, Nacionalinio Kauno dramos teatro kavinėje. 2016 m. birželio 25- rugpjūčio 7 d. dalyvavo Lietuvos fotomeno bienalėje „Fotografinės istorijos“ , (parodos kuratorės dailininkė Jūratė Sližytė ir menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė) paroda vyko Istorinėje Baronų Miunhauzenų šeimos pilyje.

K. Valasevičienė profesionalaus meno svetainėje pristato nespalvotų nuotraukų ciklą „Šviesoraščiai“. Kalbėdama apie šį fotografijų ciklą, fotomenininkė pasakoja: „Šviesa ir tamsa. Priešybių žaismas. Dar maža būdama mėgdavau stebėti, kaip pro langą įspindusi šviesa slenka grindimis, sienomis, daiktų paviršiais, sukurdama įvairiausius raštus. Arba ryškiai apšviesdama įvairius objektus kuria jų antrininkus ir tarsi paralelinio pasaulio egzistenciją. Be šviesos nėra šešėlio. Be šešėlio nepamatysime, kokio ryškumo yra šviesa. Vienas be kito negalintys, vienas kitą papildantys du priešingi poliai. Vienas su kitu susijungiantys ir sukuriantys įvairius rašmenis, ženklus. Jie yra visur, kur tik gali prasiskverbti kad ir menkiausias šviesos spindulėlis – ir ant didingų pastatų, ir mažo kambario kertelėje, ir ryškiuose interjeruose, ir miško laukymėje. Rašmenys, kuriuos galime skaityti kaip akimirkos knygą. Nes kitą akimirką jau bus kiti ženklai, kiti rašmenys, kita knyga. Stebėkite ir skaitykite.“