Ingrida Mockutė-Pocienė

Jaunosios kartos fotomenininkė Ingrida Mockutė-Pocienė yra gimusi 1974 metais Tauragėje. 1998–2002 metais studijavo Vilniaus Dailės akademijoje, Telšių Taikomosios dailės skyriuje, kur įgijo metalo dizaino specialybes bakalauro laipsnį. Būdama studentė dalyvaudavo organizuojamose studentų grupinėse parodose. 2002 metais dalyvavo grupinėse absolventų-bakalaurų diplominių darbų parodose juvelyrikos srityje, Šiauliuose. 2003 metais sukurtas filmas „Begėdi mielas“ (filmo bendraautorius Darius Ukrinas) buvo rodytas Vilniuje „Skalvijos“ kino centre „Dogmos“ festivalio metu, o vėliau parodytas Šiauliuose vykusiame VIRUS festivalyje bei Telšiuose. Nuo 2014-ųjų metų I. Mockutė-Pocienė gyvena ir kuria Klaipėdoje.
2009 m. lapkričio mėnesį Tauragės fotografijos galerijoje surengta pirmoji personalinė fotografijos ir juvelyrikos paroda „Apie moterį“. Vėliau ši paroda pristatyta Palangoje ir Telšiuose.
2009–2014 metais menininkė dalyvavo grupinėse Tauragės klubo „Fotojūra“ parodose. Parodos buvo pristatytos skirtinguose Lietuvos miestuose – Tauragėje, Plungėje, Pagėgiuose, Raseiniuose – ir Vokietijoje.
2010 metais rugsėjo mėnesį Klaipėdoje buvo pristatyta fotografijų ir juvelyrikos paroda „Gyvenimas-žaidimas“ (parodos bendraautorė – juvelyrė Neringa Poškutė). 2010–2011 metais ši paroda buvo eksponuota Pagėgių viešojoje bibliotekoje, Kauno parduotuvėje „Saulėja“, Birštono kultūros centre, Akmenės krašto muziejuje.
2012 m. kovo 26 d. Tauragės kultūros centre pristatyta fotografijų paroda „Tas saldus žodis – teatras“ (bendraautorius Tadas Zakarauskas). Vėliau ši paroda eksponuota Telšių teartre „Žemaitė“ ir Pagėgių viešojoje bibliotekoje.
2015 metų gegužės 15 d. Tauragės fotografijos galerijoje pristatyta fotoaktų paroda „Susieliejimai“, o liepos 16 d. ji eksponuota Klaipėdos fotografijos galerijoje, KKKC parodų rūmuose. Tų pačių metū spalio 16 d. „Susiliejimai“ pristatyti Telšių „SamogitiART“ galerijoje. 2016 m. kovo 18 d. „Susieliejimai“ taip pau eksponuoti Šiaulių fotografijos muziejuje, o birželio 22 d. – paviljone KUPETA, Palangoje.
Ingrida Mockutė-Pocienė kuria nespalvotosios ir spalvotosios meninės fotografijos srityse. Fotografija autorės gyvenime visą laiką užėmė svarbią vietą. Fotografės mama dar tarybiniais laikais buvo fotografė mėgėja, tad jau vaikystėje teko ir fotojuostas padėti ryškinti, ir tamsoj gimstantį stebuklą stebėti. Tačiau rimtai fotomenininkė Ingrida Mockutė-Pocienė pradėjo fotografuoti 2007 metais. Kalbėdama apie fotografiją autorė teigia: „Man visų pirma turi „atsitikti menas viduj, kažkur giliai… ir tuomet tai galiu išreikšti perkeldama į meninius vaizdus. Net ir tada galbūt tai tik arti tiesos, o ne tikrasis pavidalas to, kas vyksta mano viduj…“
Fotografijas autorė kuria aktų, laukimo temomis. Galerijos svetainėje pristato fotografijų seriją „MUTABOR“. Ši fotografijų serija yra išskirtinė, nes turi nemažai aliuzijų su tapybą. Tai nėra aktų fotografija, kurta klasikinės fotografijos pagrindu. Šioje fotografijų serijoje jautriai pateiktas motinos ir vaiko santykis: per fragmentuotas kūno detales: galvą, rankas, kurios paslėptos po ištapytais raštais. Fotografijų serija labai estetiška. Pačiai autorei ši fotografijų serija turi nemažai sąsajų su vaikyste, kelia prisiminimus apie santykį su močiute.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė