Gabrielė Biering-Žemaitytė

Gabrielė Biering-Žemaitytė yra gimusi 1973 metais Vilniuje. 1986 -1990 metais mokėsi Juozo Naujalio meno mokykloje, Kaune.1995-1999 metais
mokėsi Juozo Naujalio meno mokykloje, Kaune. 1995-1999 metais studijavo meno istoriją, Regina Pacis universitete, Bonoje, Vokietijoje. Nuo 2000-ųjų metų skulptorė gyvena ir kuria Berlyne, Vokietijoje. Skulptorė Gabrielė Biering-Žemaitytė rengia personalines parodas, dalyvauja grupinėse parodose ir tarptautiniuose meno projektuose.

Personalinės parodos
2013 metais Miesto pilis, Moabit, Berlynas, Vokietija.
2015 metais Berlyno bankas, Berlynas, Vokietija.
2017 metais Berolina galerija, Berlyno Rotušė, Vokietija.

Grupinės parodos

2017 metais Humboldt biblioteka, Berlynas, Vokietija.
2018 metais tarptautinis tarpdisciplininio meno projektas „Šimtai jausmų Lietuvai“ „Tautos namai“, Kaunas.

Gabrielė Biering-Žemaitytė pristato minimalistines skulptūras, kurtas 2014– 2016 metų laikotarpiu. Skulptūras menininkė kuria naudodama tokias medžiagas kaip molis, glazūra ir auksas. Gabrielės Biering-Žemaitytės skulptūrose nemažas dėmesys skiriamas žmogaus figūros formai ir įvairioms detalėms. Autorės kūryboje atsiskleidžia stilizuotas ir labai svarbus ryšys su gamta ir vaikais. Šiose skulptūrose didelis dėmesys skiriamas dekoratyvumui, dekoratyvumą suteikia paauksuotos detalės ir simboliai, įkomponuoti mažose skulptūrose. Kūriniai vadinami tokiais poetiškais pavadinimais kaip „Karūnuota“, „Laumė su vaiku“, „Žiniuonė“, „Kelionė“, „Viltis“, „Motina su vaiku“, „Geleta“, „Svajoja“, „Pasipuošusi“, „Galva“, „Giesmė žemei“. Kiekvienoje skulptūroje menininkė pristato vis skirtingus motyvus. Nors skulptūrų motyvai turi nemažai sąsajų su lietuvių mitologija, tačiau kai kurios aukso spalvos detalės išduoda ir ryšį su Rytų kultūros tradicijomis.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė