Ewa Polkhe

Ewa Pohlke gimė Kertzyne, Lenkijoje. Šiuo metu gyvena ir kuria Kaune, Lietuvoje. Yra įsiliejusi į Kauno menininkų bendruomenės gyvenimą. Ji kuria įvairiose meno srityse naudodama įvairias meninės raiškos priemones ir technikas: tapybą, akrilą, piešinį, skulptūrą, eksperimentinę tekstilę, fotografiją ir grafikos meną.
Menininkė Ewa Pohlke yra baigusi socialinių mokslų ir menų fakultetą UWM, Olsztyne, Lenkijoje. Ji yra surengusi nemažai autorinių parodų ir dalyvavusi grupinėse parodose: Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Japonijoje ir kt.
Menininkė organizuoja kūrybines dirbtuves, parodas ir kultūrinius renginius. Ji taip pat yra tapybos ir terapijos mokytoja. 2008 metais ji pelnė pagrindinį apdovanojimą už Olsztyno miesto kultūrinio paveldo propagavimą.
2009 metais Ewa Pohlke laimėjo organizacijos „Marshal office of Warmia and Mazury“ stipendiją. 2010 m. metais ta pati organizacija ją apdovanojo už nuopelnus ir veiklą kultūros lauke.
„Tapymas man yra privalomybė ir tarnyba (…), tačiau menas nėra religija. Pirmiausia aš esu žmogus, o tada tapytoja. Menininkas negali kurti atsiskyręs nuo pasaulio, vaizdams turi būti poreikis ir aistra… Aš esu, taigi aš tapau, aš tapau, taigi aš esu…
Kai kuriu paveikslus, taip pat viliuosi, kad mano gyvenimas ir mano darbas turi prasmę. Šiandieniniame chaotiškame pasaulyje, pilname agresijos, triukšmo ir smurto, vis dar yra vietos ir laiko svarstymų apie gyvenimo grožį ir transcendenciją akimirkoms. Taigi, aš kuriu, gyvenu ir tikiuosi“, – apie savo kūrybą pasakoja menininkė.