Erika Petunovienė (Aytė)

Erika Petunovienė
Erika Petunovienė

Erika Petunovienė (Aytė) gimė 1983-05-03. Tapytoja Erika Petunovienė (Aytė) piešia nuo vaikystės. Įgijo Lietuvos edukologijos universiteto dailės ir technologijų magistro laipsnį. Menininkė yra abstraktaus stiliaus atstovė, kurios paveikslai išsiskiria dinamiškumu, šiuolaikišku polėkiu ir drąsa, emocingi, ekspresyvūs, tiek subtilaus, tiek kontrastingo kolorito, tapydama mėgsta eksperimentuoti, naudoti naujas medžiagas ir technikas, kurios jungia į visumą, o kūryba atspindi holistinį požiūrį į pasaulį.
Menininkė prieš pradėdama kurti paveikslą visada turi mintį ir viziją. Paveikslai gimsta įkvėpti įspūdžio patirtų momentų, inspiruoti emocijų. Tad svarbiausia menininkės užduotis plastinės išraiškos priemonėmis, perteikti emociją, po to teptuku perpasakoti istoriją: patirtą mintyse sustabdyta akimirką, ilgais brūkšniais, linijomis ir ekspresyviais potėpiais, taškais ir dėmėmis atskleisti didelę savo vidaus ir išreikšti asmeninį pasaulio suvokimą bei mintis.
Pasirinkus skirtingas priemones bei technikas Erika Petunovienė kuria paveikslus aktualiomis temomis išryškindama ne problemą, o atskleisdama paveiksluose jo sprendimo būdus ir ragindama atsigręžti vieni į kitus, sustoti, pajausti bei prisiminti, pastebėti artimus, tarti gerą žodį, rasti laiko sau bei peno savo sielai.
Menininkė jaučia ypatingą trauką gamtai, mano, kad svarbiausia žmogui grįžti prie savo ištakų ir būti kuo dažniau gamtos apsuptyje. Vanduo, miškas, oras, saulė, pievos – tai viskas, ko reikia žmogui, ramybės pajautimui, grožio ir spalvų pastebėjimui, įsiklausymui į save, kitokiam pasaulio suvokimui… Tai būsena, kai pamiršti skubėjimą, kasdienybę, rūpesčius – lyg buvimas kitame pasaulyje ir tik su pačiu savimi.
Kasdienės neigiamos informacijos gausa, žmonių tarpusavio santykių susvetimėjimas, greitas gyvenimo tempas, stresas – visa tai sužadino norą savo kūryba nuskaidrinti mūsų pasaulį. Menininkė pasakoja drobėje, kaip visa to išvengti ar bent jau sumažinti. Mus veikia dvi įtakos ‒ išorinė (žmonių veiksmai, gamta, išoriniai įvykiai) ir vidinė (mintys, jausmai, emocijos, nuotaikos ir elgesys). Ši visuma, savyje talpinanti abu – gyvą ir negyvą (nematomą) – pasaulius, lyg kosminė siela, energija persmelkia tiek gamtos, tiek žmonijos gyvenimą. Kaip sakė Platonas, „teisingas žmogus“, kuris sujungė šiuos elementus į harmoningą visumą, bus pasirengęs gyventi emociškai, intelektualiai, fiziškai, estetiškai ir moraliai. Visą šią visumą Erika Petunovienė stengiasi sukurti ir užfiksuoti (įtapyti) paveiksluose, perteikti judesį, energiją ir jausmus.
Paveikslų yra įsigiję fiziniai asmenys iš Lietuvos, Vokietijos, Anglijos, Australijos ir Norvegijos.

Dalyvavimas, bendradarbiavimas ir veikla:
2018 m.
– „Atgimimas“ paroda-konkursas, Kauno „Girstučio“ kultūros ir sporto centras (2018 m. vasario 16–kovo 11 d.);
– patvirtintas dalyvavimas „Talented Art Fair 2018“ Londonas (2018 m. kovo 2–4 d.);
– „ART STAGES 2018“ Vokietija, Breisgau (2018 m. kovo 9–11 d.);
– „Šiuolaikinis menas“, Berlynas (grupinė paroda 2018 m. kovo mėn.)
2018 m.
– „Positionen zeitgenӧssischer Malerei IV“, Berlynas, Vokietija (2018.02.24-03.16, po parodos darbus galerija eksponuos iki 2018 rugsėjo);
– Spalvų galimybės Vilniaus Santaros vidurinė mokykla (2006.03.28-2006.04.03);
– „Miestas“ grupinė LEU studentų paroda, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija;
Nuo 2017 m.
– bendradarbiavimas su Vokietijos „ART-WORK (Kunst and Design)“ galerija;
– bendradarbiavimas ir paveikslų eksponavimas Australijos galerijoje „ARVYS GALLERY“;
– bendradarbiavimas ir paveikslų eksponavimas „MENO KORIFĖJUS“ galerijoje:
– Lietuvos samariečių bendrijos Vilniaus skyriaus vaikų dienos centro kūrybinių dirbtuvių vadovė (projektų rengimas, kūrybinių dirbtuvių organizavimas ir vykdymas);