Jaunosios kartos fotomenininkė Eglė Ščerbinskaitė (Elion) gyvena ir kuria Kaune. Ji išsilavinimą įgijo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto tekstilės katedroje. Fotografija susidomėjo studijuodama bakalaurą, trečiame kurse, mokydamasi pas žinomą fotomenininką, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininką Gintarą Česonį. 2004 metais ji baigė tuometinę foto meno mokyklą Kaune, kuriai vadovavo fotomenininkas Romas Juškelis, o paskui žinias tobulino Vilniaus dizaino kolegijoje, studijuodama taikomąją fotografiją. 2014 m. dalyvavo foto meno stovykloje pas A. H. Bitesnich. Vėliau fotografijos įgūdžius ir fotografines žinias gilinosi pas lietuvių fotomenininką gyvenantį užsienyje Albert Pocey.
Čia sutiko savo dabar jau išleistos knygos kuratorių dėstytoją docentą R. Zolubą, kuris ir paskatino išleisti fotografijos knygą. Menininkė taip pat nuotoliniu būdu baigė fotografijos institutą New York‘e. Šios studijos turėjo didelę įtaką jos tolimesnei veiklai ir tobulėjimui fotografijos pasaulyje. Šios studijos paveikė ją ne tik kaip fotomenininkę, bet ir kaip asmenybę, praplėtė akiratį. Fotografė dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, vadinamąjame workshop‘ę, pas A. H. Bietenish kūrybinių dirbtuvių užduotis buvo aktų fotografija.
Fotomenininkės Eglės Ščerbinskaitės kūrybos (Elion) apibūdinimui tinka posakis: fotografija nelygu fotografijai.
Profesionalaus meno svetainėje fotomenininkė pristato kitokią fotografiją, kurioje dominuoja, net kelios nuotraukų serijos, taip mėginama fotografę pristatyti, parodant jos kūrybos įvairovę. Svetainėje Eglė Ščerbinskaitė pristato net kelias fotografijų serijas: „Eikime į miestą“, „Skirtinga baleto rūšis“, „Siluetai“, „Portretai“.
Rimčiau fotografuoti Eglė Ščerbinskaitė pradėjo keliaudama, kelionių fotografijos srityje, o šiuo metu fotomenininkė daugiausia dėmesio skiria žmonių fotografijai. Fotografuodama žmones Eglė Ščerbisnkaitė atranda daug jai artimų temų ir potemių, kurios ją įkvepia. Plėtojant kiekvieną temą autorei labai svarbus ryšys su ją supančia erdve ir su vaizduojamu personažu- fotografijos herojumi. Priklausomai nuo pasirinktos scenos ar situacijos, ji pasirenka skirtingą personažą, temą ir vietą. Ellion kūryboje nagrinėja meilės gyvūnams, modelių, portretų, baleto, žaidimo, aistros, tango, kūno kalbos ir kt. temas. Meninėje fotografijoje autorė dirba skirtingomis temomis, atskleidžia išorinį ir psichologinį vaizduojamo personažo grožį. Nemažas dėmesys skiriamas vaizduojamo herojaus išraiškingoms veido detalėms pabrėžti ir kūno grožiui bei grakštumui atskleisti, taip pat – psichologinėms charakterio savybėms bei bruožams. Neabejotinai galima pastebėti, kad Eglės Ščerbinskaitės kūryboje jaučiama ir dailiųjų menų įtaka. Šios detalės atsiskleidžia iš efektais pagyvintos aplinkos, aplinkos bei skirtingų detalių aplinkoje sujungimo. Eglės Ščerbinskaitės kūryba tarsi susideda iš dviejų skirtingų aplinkų vaizdavimo, iš išorinio asmenybės pasaulio, kuris su vizualiniais efektais atsiranda tarsi mažame teatre ar mažojoje teatro scenoje, ir ją supančio pasaulio aplinkos. Dažnai šios fotomenininkės kūryboje paliečiami ir egzistencinio gyvenimo klausimai, į kuriuos atsakymą ras tik fotografijos žiūrovas.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė