Dangirutė Maleckienė

Buvusi kaunietė fotomenininkė Dangirutė Maleckienė šiuo metu gyvena ir kuria Palangoje. Ji kuria panašia technika kaip ir jos vyras fotomenininkas Rimgaudas Maleckas. Pastaruosius dešimt metų menininkai kartu dalyvauja bendrose parodose, leidžia meno albumus, dalyvauja aukcionuose.

Pirmieji Dangirutės Maleckienės darbai pradėti publikuoti spaudoje ir knygose 2007 metais savaitraštyje „Nemunas“, iliustruota knyga Kristijono Donelaičio „Metai“, Kazio Požėros „Nubruktų dilgėlių žiuponėliai“, „Gruzinų poezijos ontologija“. Svetainėje pristatomi fotomenininkės Dangirutės Maleckienės darbai labai įvairūs: nuo peizažų, iki abstrakčių religinių ir kitokio turinio siužetų, kuriuose yra nemažai ženklų ir simbolių.

Šioms fotografijoms būdinga aiški kompozicija, jose daug juodai baltų detalių ir linijų, labai stipri estetika, forma ir turinys, svarbios filosofinės įžvalgos. Kai kuriuose menininkės kūriniuose jaučiama Rytų filosofijos įtaka. Fotografijų kompozicija ir turinys apgalvoti, išsiskiria kūrinių išbaigtumu ir harmoninga kompozicija. Svarbiais ir pagrindiniais akcentais tampa juodos ir baltos spalvos kontrastai.