Zita Virginija Tarasevičienė

VšĮ „Gabrielės meno galerijoje“ tapytoja Zita Virginija Jusevičiūtė-Tarasevičienė pristato naujausią savo kūrinių ciklą “Išlikimas”. Pastaraisiais metais tapytoja aktyviai dalyvauja parodiniame gyvenime. Ji yra surengusi personalinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Graikijoje, Irane, Kanadoje, taip pat ji dalyvavo Lietuvos dailę pristatančiose parodose Vokietijoje ir Italijoje.
Cikle „Išlikimas“ menininkė pristato net dvi naujas tapybos darbų serijas, kuriose yra sujungiami pastelinių bei mėlynos, raudonos spalvų motyvai. Tapytojai būdinga laisva, ekspresyvi tapybos stilistika ir pavasariniai kontrastuojantys spalvų deriniai. Mėgstami autorės gamtiniai motyvai, peizažo fragmentai yra abstrahuojami siekiant išsakyti nuotaiką ir emociją. Kitame cikle nutolstama nuo gamtos, ryškinamas, architektūros fragmentas, tačiau bendrojoje tapybos darbo kompozicijoje jis tampa grėsmės, apokalipsės motyvu. Dar kitame darbe virš vaizduojamos aplinkos susitvenkęs įgauna skrybėlės formą. Tai lyg šiandieninio gyvenimo nepastovumo, netikrumo signalas, įspėjantis, kad viskas, kas vyksta aplink mus, pasaulyje, yra nenuspėjama, prieštaringa, tačiau ir viltinga.
Naujausi Zitos Tarasavičienės darbai, elsponuojami cikle, išsiskiria ne tik kontrastais, priešpriešomis ir įvairove, bet dalis cikle eksponuojamų darbų liudija poslinkį link naujos stilistikos, kuri išsiskiria subtilumu, sąmoningai išryškinama ekspresyvia linija, emocinius išgyvenimus liudijančiais spalvų deriniais ir priešpriešomis.
Pristatydama naujausius darbus autorė sako: ciklas Išlikimas ya susieta su šiandiena, sunkiu mūsų gyvenimo etapu, paženklintu pandemija, kuri paralyžavo visų mūsų bendravimą, apribojo žmonių susitikimus. Tačiau aušta pavasaris, bundanti gamta atgimsta mūsų visų džiaugsmui. Paroda atskleidžia žmogaus prigimties ir gamtos bendrystę, žmonių bendravimą. Savo darbuose vaizduodama jų neatsiejamą ryšį teigiu, kad gyvenimas yra nuostabus.“

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė