Ina Loreta Savickienė tapo naudodama tradicines Rytų Azijos tapybos priemones – tušą, teptuką, ryžių popierių, natūralius, iš mineralų išgautus pigmentus, sekdama per amžius nugludintais filosofiniais ir estetiniais principais. Tuo pačiu ieško tarpkultūrinio sąlyčio, šiuolaikinio senųjų tradicijų įprasminimo. Siekia parodyti, kad tradicija gali būti gyvybinga, menas gražus, o grožis nebanalus.

Autorė piešia įvairiais Rytų Azijos stiliais ir mėgsta eksperimentuoti su skirtingomis priemonėmis – ryžių popieriumi, teptukais, tušu, mineraliniais dažais. Tai reikalauja ilgų praktikos metų ir gebėjimo vienu metu sutelkti dėmesį ir laisvai vedžioti teptuką. Tušas ant ryžių popieriaus yra dailininko emocijų veidrodis ir net maža sumaištis gali sugadinti visą darbą. Todėl kiekvieną kūrinį tenka daug kartų tapyti pakartotinai, kol rezultatas tampa patenkinamas.

Dalis darbų įkvėpti pripažintų kinų, japonų meistrų kompozicijų. Tai tam tikros kopijos. Dar tiksliau tariant – interpretacijos. Kaip sakoma angliškai „painting after, painting in the style of “. Rytuose kopijavimas vertinamas ne tik kaip geriausia mokymosi forma, bet ir pripažįstamas savarankišku menu, vertinamu šiuolaikinių muziejų ir meno kolekcionierių.
Tačiau autorė siekia ne mechaniško atkartojimo, bet ieško kompozicijų ir siužetų, kurie būtų priimtini vakariečio akiai, rastų sąšaukas su vidinėmis patirtimis ir tiktų vakarietiškam interjerui.
Originalūs darbai sujungia vaizdą ir tekstą (dažniausiai lietuvišką arba anglišką) viename. Pirma nupiešiama vaizdinė dalis, o tada ieškoma, kas geriausiai galėtų „įtekstinti“ atsiradusį santykį ir asociacijas. Lietuviško raidyno ir prasminių kodų panaudojimas nejučia tiesia tiltą tarp skirtingų tradicijų, skirtingų kultūrų.

INA LORETA SAVICKIENĖ Vilniaus universitete yra baigusi psichologiją. Tradicinės Rytų Azijos tapybos studijas autorė pradėjo 2011 m. VU Konfucijaus instituto organizuojamuose kinų tapybos ir kaligrafijos kursuose, kuriuos vedė dėstytoja Dalia Dokšaitė ir Wang Lei. Vėliau savo įgūdžius gilino pripažintų meistrų Henri Li, Ning Yeh kt. internetinėse pamokose bei dalyvaudama tokių tarptautinių Orientalinio meno bendruomenių, veikiančių socialiniuose tinkluose, veikloje kaip Etegami Fun Club, Sumi-e, Chinese Brush Painting, Ink Painting, The Mustard Seed Garden Painters Club ir kt.
Autorė dalyvauja įvairiose tarptautinėse parodose, meno varžybose ir iššūkiuose. Jos darbai pristatomi didžiausio Kinijos dailės reikmenų tiekėjo internetu „Hmay Art“ svetainėje kartu su kitų žinomų Vakarų kaligrafų ir dailininkų, tapančių tušu, darbais.

Personalinės parodos:
2017 m. lapkričio 7–30, verslo centre VERTAS (Vilnius)
2017 m. gruodžio 16–2018 m. vasario 10 d. Japonų kultūros namuose NIHON (Vilnius)

Apdovanojimai:
2017 m. tradicinės kinų tapybos tušu reikmenų gamintojo ir tiekėjo HMAY ART SUPPLY rengtame konkurse „3rd Hmay Art Supply Painting Competition“ užimta 4-oji vieta.
2016 m. Meno varžybų specialus apdovanojimas (The Heart of Art Contest Special Award, 2016-05-20).
2014 m. Fukušimos miesto Japonijoje gėlių etegamių konkurso specialus prizas, kurį įsteigė Fukušimos prekybos rūmų moterų asociacija. Darbas atrinktas iš 904 konkursinių darbų.