Arkadi (Aleko) Lomadzė

Arkadi (Aleko) Lomadzė – Gruzijos dailininkas, ikonografas. 1986 metais įstojo į Briansk MC Institute (Rusijoje), tačiau, kai 1989 metais prasidėjo Tbilisio Mascare, Tbilisio tragedija (Rusų armija okupavo Tbilisį), jis paliko studijas ir grįžo į Gruziją. Vėliau pradėjo ikonografijos studijas Ozurgeti bažnyčioje su Tėvu Visarion.
Jo sukurtos ikonos yra laikomos įvairiose šventyklose – Tbilisyje, Ozurgeti, Choxatouri, Xobi, taip pat – vienoje Šventosios Motinos šventykloje, Austrijoje. Jo kūriniai saugomi privačiose kolekcijose ir viešose įstaigose Gruzijoje bei užsienyje. Žinomas menininkas dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir parodose.

Tarptautinėje tarpdisciplininio meno parodoje „Šimtai jausmų Lietuvai“ dailininkas pristato paveikslą „Laisvės kaina“. Paveikslas sukurtas 2017 metais. Paveikslo išmatavimai: 60×45 cm. Medžiagos ir technika: akrilas ir drobė.
Lietuva ir Gruzija turi panašią istoriją. „Nesunku suprasti skausmo, praradimų ir netekčių pasekmes tautos istorijoje, kai esi tai patyręs pats. Linkėdamas klestėjimo ir stiprybės dvasioje puoselėjant kultūrą ir istoriją, siunčiu Lietuvai savo meilę ir tikėjimą, o ateinančioms kartoms linkiu didelės atsakomybės už savo Tėvynę.“ – pasakoja autorius.